www.archiwum.mnd.pl
facebook profile
Rusza VIII edycja programu Pomocna Dłoń – jednorazowe wsparcie finansowe!
Dodano 05 Oct 2016

Pomagamy wyłącznie chorym na MND (Motor neuron disease G12.2 ICD-10) czyli: SLA, PLS, PMA lub PBP! Nie chorym na dystrofię mięśniową, miastenię, SMA itd. - są to różne choroby.

Pomoc ma charakter przekazania jednorazowo 800 złotych cierpiącym na SLA przebywającym w domu, którzy są obłożnie chorzy lub są wentylowani mechanicznie lub żywieni eneteralnie (np. PEG). Rozumiejąc, że chorzy i ich bliscy mają dosyć zmagania się z biurokracją, wypełnianiem pism urzędowych itp., ograniczyliśmy do minimum wymagania natury formalnej.

 

Wystarczy bowiem, aby:

- jakikolwiek lekarz np. rodzinny w zaświadczeniu potwierdził, że dana osoba choruje na SLA/MND i jest w ciężkim stanie;

- chory ubiegający się o pomoc wypełnił formularz wniosku, który ma tylko jedną stronę;

- do wniosku dołączył kserokopię wypisu ze szpitala i to wszystko wysłał na nasz adres: Dignitas Dolentium ul.Gorczańska 26, 34-400 Nowy Targ.

Wzory wymaganego zaświadczenia, formularz wniosku oraz regulamin programu „Pomocna dłoń” są tu: https://mnd.pl/pomocna_dlon.htm lub otrzymacie je pisząc do nas na adres: mnd-sla@wp.pl. Zaświadczenie lekarskie musi być wydane na załączonym wzorze!

Osoby, które już raz skorzystały z naszej pomocy w poprzednich edycjach mogą to zrobić ponownie.Komentarze...
Powered by CuteNews
SLA
MND